Rss

Żadnych zmian w kwestii bukmacherów

fortuna-logotyp-1421323267

STS to obok Fortuny jeden z dwóch największych graczy na rynku polskim „legalnych bukmacherów”. Wprawdzie polscy gracze mogą inwestować pieniądze u bukmacherów internetowych to jednak gra u bukmacherów internetowych, którzy zarejestrowali swoją działalność na Malcie czy Cyprze lub Wielkiej Brytanii jest teoretycznie nielegalna.

Gra u takich bukmacherów jest nielegalna, ponieważ nie prowadzą on działalności w naszym kraju i nie płacą tutaj podatków. Jednak czy takie firmy jak Biedronka lub Tesco płacą podatki w naszym kraju ? Nie! Dlaczego zatem prawo polskie uniemożliwia nam grę u bukmachera, który ma lepsze oferty cenowe ? Tego nie potrafimy wyjaśnić.

Niemniej jednak zakaz gry u takich bukmacherów jest nie do końca prawidłowy. Dlaczego ? Ponieważ nadrzędnym prawem, które obowiązuje w naszym kraju jest prawo Unii Europejskiej, której jesteśmy członkiem. Jeżeli prawo polskie stoi w przeszkodzie z prawem UE to prawem decydującym jest prawo Unii. Tymczasem Unia Europejska jak najbardziej zezwala grać nam u dowolnego bukmachera internetowego, więc sądy nie mają prawa skazać nikogo za to, że grał u bukmachera internetowego spoza naszego kraju.

Jeszcze inaczej wygląda kwestia rozliczaniu podatków, bo mimo tego, że sama gra u bukmacherów internetowych jest teoretycznie legalna (wbrew temu co sądzą polscy urzędnicy) to jednak osiągane przez nas przychody rzadko są jakkolwiek rozliczane. W tej kwestii jednak najlepiej skonsultować się ze specjalistami, chociaż tutaj również mogą pojawić się rozbieżne opinie i na pewno musimy zasięgnąć konsultacji z przynajmniej kilkoma osobami by dowiedzieć się jak rozliczać przychody od zagranicznych bukmacherów internetowych.

Niemniej jednak najważniejsze co musimy zapamiętać z tego artykułu to fakt, że jako polscy gracze jak najbardziej możemy korzystać z oferty bukmacherów internetowych zlokalizowanych za granicami naszego kraju. Nawet jeśli polscy urzędnicy twierdzą, że jest to nielegalne to jest to nieprawda, bo prawem nadrzędnym jest prawo Unii Europejskiej.

Comments are closed.