Rss

Historia zakładów bukmacherskich

head-historia-zakladow

Historia zakładów bukmacherskich sięga zamierzchłych czasów starożytnego Rzymu, gdzie podczas pierwszych olimpiad wprowadzono możliwość zakładania się o wynik sportowy. Dodatkowo zakładać można się było o to czy dany gladiator wygra walkę czy też o los przegranego – zostanie skazany na śmierć czy może życie zostanie mu darowane ! Podobnie jak w przypadku nowoczesnych zakładów bukmacherskich, również wtedy w grę wchodziły ogromne stawki, a wielu ówczesnych rzymian przepuściło cały majątek na zakłady bukmacherskie.

Stolicą dzisiejszych zakładów bukmacherskich stała się Wielka Brytania, która po dziś dzień jest kolebką zakładów – na każdym rogu znajduje się wiele punktów przyjmujących zakłady bukmacherskie. Początkowo przede wszystkim obstawiono wyścigi konne, w których Brytyjczycy są zakochani, ale również piłkę nożną, czyli ulubiony sport całego świata !

W początkowej historii zakładów, nie istniały punkty, gdzie zawierać można było zakłady. Wszystko odbywało się na miejscu, po dotarciu na stadion. Były to tak zwane lokalne punkty przyjmowania zakładów. Następnie zostały one przeobrażone po przejęciu przez zorganizowane przedsiębiorstwa w lokale gdzie można było zawierać zakłady bukmacherskie.

Wraz z czasem rozrostowi ulegała przede wszystkim szerokość oferty bukmacherów. Zamiast obstawiać sam wynik meczu można było postawić choćby to, który z piłkarzy otrzyma żółtą kartę lub która drużyna wykona więcej rzutów rożnych.

images

We wstępnych latach istnienia zakładów bukmacherskich, w głównej mierze były one kontrolowane przez państwowe instytucje ale z biegiem czasu przejęte zostały przez znane po dziś dzień prywatne przedsiębiorstwa.

Jak wiemy dzisiejsze zakłady bukmacherskie możemy zawierać za pośrednictwem Internetu i to nie tylko komputera, ale nawet zwykłego telefonu czy tabletu. Szerokość oferty bukmacherów jest coraz to większa, a wielkie korporacje biją się o przejęcie wartego miliardy dolarów rynku.

Chociaż zakłady bukmacherskie zmieniały się na przestrzeni lat to jednak cel pozostawał ciągle ten sam : zarobić pieniądze.

Leave a Reply